Popatrz na wszystkie kleksy na drzewku. Który najbardziej przypomina Ciebie? Wybierz jedną z postaci i przeczytaj opis!

Drzewko kleksów to test projekcyjny, który opracował Pip Wilson. Jest to brytyjski psycholog dziecięcy, który wykorzystał zjawisko projekcji do badania dzieci. Metoda ta jest niezwykle skuteczna w przypadku diagnozy psychologicznej, nie tylko dzieci. Dla zabawy możesz sprawdzić, na ile dany kleks odpowiada Tobie i czy jego opis zgadza się z tym, co o sobie myślisz 🙂

Jeśli wybrałeś:

Kleksy numer 1, 3, 6 lub 7

Dążysz do celu wbrew przeszkodom. Tak jak postacie na drzewku wspinasz się na szczyt. Cel jest ważniejszy, niż przeciwności. Nawet, jeśli musisz wlożyć w to trochę wysiłku, ambitnie nie poddajesz się. To Twoja mocna strona!

Kleksy numer 2,11,12,18 lub 19

Masz dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z ludźmi. Jesteś kontaktowy i otwarty na innych. Lubisz rozmawiać. Można na Tobie polegać!

Kleks numer 4

Ten kleks symbolizuje życie w równowadze. Osobę zrelaksowaną, zadowoloną z życia. Mocne osadzenie na ziemi, ale zarazem brak dążenia do podejmowania wyzwań. Być może jesteś na takim etapie, że wahasz się z podjęciem decyzji lub czekasz, aż nadarzy się lepsza okazja do osiągnięcia sukcesu, o którym w głębi serca marzysz.

Kleks numer 5

Zmęczenie i rezygnacja to stany, które prawdopodobnie teraz czesto Ci towarzyszą. Kleks numer 5 oznacza brak motywacji i energii do działania, potrzebę odpoczynku.

Kleks numer 8

Jesteś niechętny do dzielenia się swoimi emocjami z innymi i mocno skupiony na swoim świecie wewnętrznym. Ten kleks symbolizuje wycofanie i zamknięcie w sobie.

Kleks numer 9

Jesteś radosną osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami!

Kleksy numer 10 lub 15

Jesteś zrównoważony, stabilny emocjonalnie, potrafisz łatwo przystosowywać się do sytuacji. Wygląda też na to, że prowadzisz całkiem szczęśliwe życie!

Kleksy 13 lub 21

Jesteś zamknięty w sobie. Masz w sobie dużo niepokoju i obaw o przyszłość. Masz trudności w relacjach z innymi. Niechętnie otwierasz się przed ludźmi i przywyczajony jesteś do tłumienia emocji w sobie.

Kleks numer 14

Ten kleks spada z drzewa, a więc symbolizuje totalny brak poczucia bezpieczeństwa. Może oznaczać, że jesteś w depresji, cierpisz na stany lękowe, przechodzisz bardzo trudny czas w życiu. Wybierając tę postać warto pomyśleć o pracy nad swoim stane, spotkaniem z psychologiem lub rozmową o tym z bliską osobą.

Kleks numer 16 

Jesteś w bardzo bliskiej relacji z osobą, której trudności Cię przeciążają lub masz dalsze, ale również obciążające relacje z ludźmi – w pracy, w rodzinie. Możesz mieć tez problem ze stawianiem granic w relacjach międzyludzkich.

Kleks numer 17

Potrzebujesz dużej uwagi drugiej osoby i polegasz na opinii i wsparciu innych. Niekiedy możesz mieć trudność z niezależnością i działaniu w pojedynkę.

Kleks numer 20

Jesteś osobą zdecydownie dążącą do celu i nie bojącą się nowych wyzwań. Jesteś pewny siebie, ambitny i masz tendencje do przywództwa.

 

za: PipWilson.com