O Buszującym w zbożu

Do projektu Buszującego zainspirowały mnie rozmowy z osobami chorymi, które najczęściej bardzo długo szukają pomocy, zanim usłyszą prawdziwą diagnozę swoich dolegliwości. Słuchając ich historii miałam nieodparte wrażenie, że wiedza z zakresu tej dziedziny psychologii i medycyny jest wciąż mało dostępna dla przeciętnego pacjenta, który skłoniony często niewiedzą lekarzy, odwiedza kolejne placówki medyczne, a w końcu zaczyna szukać informacji w Internecie (jakość ich bywa różna…). Stąd pomysł podzielenia się z Wami wiedzą przydatną w terapii zaburzeń psychosomatycznych. Moje zainteresowania zawodowe skoncentrowane są nie tylko, ale głównie wokół tego zagadnienia.

Tytuł pozostawiam do swobodnej interpretacji… I chociaż uwielbiam Salingera, a tematyka Buszującego nie obejmuje wędrówki zaułkami Nowego Jorku, to mam nadzieję, że strona ta będzie zachętą do równie dynamicznego i intrygującego procesu poszukiwania… Wiedzy na temat siebie, swoich emocji i relacji z innymi, a w konsekwencji do zachowania zdrowia.

Inspiracją do powstania tego miejsca były też spotkania z pacjentami, którzy doświadczają różnych dolegliwości psychicznych i somatycznych, a których determinacja i odwaga do zmiany nadają sens mojej pracy zawodowej. Jeśli istnieje szansa, że choć jedna osoba znajdzie tu wsparcie i podejmie proces leczenia, to warto!

 

Close